Závodní sezóna pokračuje

Tak nám zima zatím více či méně pěkně pokračuje, ale žádné závody se zatím nemuseli rušit – takže „u nás dobrý“.

Co se našeho minitýmu týče, tak se nám daří závodit se střídavými úspěchy (Danek teda neuspěl s mázou na klasiku ani v jednom že čtyř závodů – jeden by řekl, že to snad ani není možné:-)

Tak popořadě:

Po Bedřichovském NighLight maratonu, se Dan vrhl na Stopu pro Život a za krásného počasí odjel první „opravdový“ ročník závodu Ve stopě Zlaté lyže. 50 km v čase 2:49:30 mu vyneslo 38. místo (docela pěkné na to jak promazal…). 

Kolečkové lyže TOMSKI.cz

 

Já s Bárou jsme ve stejnou dobu reprezentovali na Paprsku při pěkném tradičním (34. ročník) závodu Patnáctka okolo Paprsku. 15km jedou ženy a veteráni, ostatní to mají prodloužené na 22km (a je to fajn, člověk přeci jen pozná víc pěkným míst na trati).

Kolečkové lyže TOMSKI.cz

Bára si zajela letos první závod a moc se jí líbil – jen ty lyže – prostě nejely…škoda… ale jinak byla spokojená a to je hlavní. Mně naopak lyže jeli perfektně, takže z toho nakonec bylo nádherné třetí místo. A stejně tak potěšilo, že jsem ani moc nezaostal za dvojící kamarádů Martinem s Otou, kteří si spolu zabojovali o vítězství.

Kolečkové lyže TOMSKI.cz

 

Týden na to se jel další závod Stopy a to oblíbená Jilemnická 50tka.

Sobotní 22km skate si zajel jen Dan (jakože na rozjetí) a bylo z toho slušné 31. místo v čase 1:18:15

V neděli se pak jela trošku zkrácená (44km) 50tka. Dan ji jezdí už delší dobu, ale pro mne to byla první účast. Fotky na stránkách pořadatelů slibovali nádherné výhledy, tak jsem se moc těšil. Bohužel v den závodu mlha, teploty kolem nuly a sníh, na který se snad ani nedá namazat. Danek promazal ještě o poznání víc než já a začal si z toho dělat letošní tradici soupažení na namazaných lyžích. Nakonec z toho bylo 53. místo pro Dana v čase 3:01:16 a 24. místo za 2:44:56 pro mne.

Kolečkové lyže TOMSKI.cz

 

2-3.2.2019 – Orlický maraton

Tady už jsme jeli i „rozjetí“ skatem oba a je velká škoda, že nám onemocněla dcera a nemohla jet i Bára, která se chystala na nedělní 40km trať.

Sobota 20km skate: Dan 26. místo za 01:10:51, já 16. místo za 01:08:55 (aspoň na skate ty lyže ještě trošku namazat umíme:-)

Kolečkové lyže TOMSKI.cz

Neděle 40km klasicky: Dan 46. místo v čase 02:33:03 (opět zábavná soupaž na namazaných lyžích – klistr ze stánku Swix moc nedržel ani nevydržel…), já 25. místo za 02:23:44 a myslím, že to jsou zatím naše historicky nejlepší výsledky na Orlickém maratonu jak ve skejtu tak i v klasice – takže dobrý:-)

Minulý víkend bohužel ani ťuk – nemoc nedovolila žádné sněhové radovánky – Jizerská 50tka jen v televizi a co mně osobně moc mrzí, je tradiční horolezecký závod 1000 lanových délek (40km klasicky na Paprsku). Tak snad zase příští rok…

V týmové soutěži Velké Skitour se držíme na docela slušném 7. místě a to je v rostoucí konkurenci moc fajn. Navíc Dan je zatím i 16. celkově v bodování Stopy pro život. Uvidíme jak to nakonec dopadne, ale je to letos nějak hodně „našláplé“;-)

Dnes už chystáme lyže na sobotní Karlovskou 50tku (já s Danem) a týden na to další Paprsek – Jelyman 40km klasicky – snad i s Bárou (a Dan možná i tradiční rozjetí 20km skate).

Na samotný závěr sezóny (16.3.19) si chceme s kamarády Petrem Grossem, Martinem Valigurou a Michalem Vankem ještě zamakat v rámci tradiční Krkonošské 70tky hlídek. Tak nám držte place a nebo si přijeďte zazávodit a klidně nám ukázat záda:-)

 

Tomáš za Tomski tým:-)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..