Rýmařov Ski maraton

První srpnovou neděli se u nás „doma“ v Rýmařově jel druhý ročník krásného Ski maratonu na kolečkových lyžích pořádaného Vaškem Sedláčkem a spoustou dobrovolníků. Počasí závodu na rozdíl od prvního ročníku příliš nepřálo. Celou dobu pršelo, nicméně oproti původní předpovědi to nebylo zas až tak zlé 😉 .

Na startu se nás sešlo celkem 60 závodníků, kdy jsme společně uctili památku tragicky zesnulého kamaráda a prvního vítěze Jirky Plisky 🖤 a i jeho jménem se pak vydali na trať závodu. V kategorii ELITE (45 závodníků) nás čekalo náročných 42 km. Kategorie OPEN (15 závodníků) pak jela poloviční trať 21km.

 

 

V „barvách“ týmu Kolečkové lyže TOMSKI nastoupil Jirka Štanglica (který má ve své věkové kategorii za soupeře mimo jiné pozdějšího celkového vítěze Standu Řezáče!) Danek a já.

Jirka zajel skvěle a každým závodem se nám blíži za záda – už to nebude dlouho trvat a převezme pozici týmové jedničky 😉 .

Favority v naší kategorii byli jak skvělý laufař Vaška Sedláčka – celkově třetí v cíli, ale hlavně stávajícícho reprezentant a olympionik Adam Felner – nakonec „až“ druhý za fenomenálním Standou. Škoda, že s nimi nevydržíme jet dále než na místo ostrého startu – bylo by pěkné je vidět v akci během závodu 🙂 .

 

 

Závodění to bylo parádní i když to za deště na kolečkách #3 moc neodjíždělo. Ale jak se říká „těžko na cvičišti – lehko na bojišti“ – tak snad se nám to v zimě vrátí v podobě úžasné formy v bílé stopě 🙂 .

Pro mne to bylo trošku náročné, hodně „vlhké“, ale nakonec krásné rozloučení s účinkováním v seriálu Skiroll Classics. Původně jsem chtěl pokračovat a zkusit si i Lipnoloppet, nicméně po zjištění některých informací po nedělním závodě a zařazení do souvislostí, jsem se rozhodl v ELITE už dál nezávodit a účastnit jen závodů mimo hlavní seriál.

 

Výsledky na webscoreru zde:
Fotogalerie a pár videí zde:
A odkaz na stránky seriálu EDS Skiroll Classics s reportem a fotogalerií zde:

 

Sezóna ovšem teprve začíná a tuto sobotu bychom se rádi podívali na další závod se seriálu RVYTO a to noční Přibyslav. Tak snad to výjde a zkusíme si zase něco nového – závod s čelovkou po cyklostezce kolem Sázavy 🙂

 

~ t ~

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..