SkiTour 2022

V seriálu dálkových běhů SkiTour máme za sebou také již většinu závodů. Někde se nám docela dařilo a jinde si (někteří z nás) sáhli „až na dno“ 🙂 .

Krušnohorská 30 – byla bohužel bez naší účasti.

Karlovská 50 – pro letošek zrušena – tak snad zase za rok.

Orlický maraton – po vichřici na Míšečkách o týden dřív jsme doufali v lepší podmínky. Ale tak úplně to nevyšlo – počasí v Orlických Horách zase nepřálo.  Pořadatelé museli změnit trasu kvůli silnému větru a popadaným stromům, takže přibylo kopců a ani pomalý sníh rozhodně nepomáhal.

Sobotní 20km skate sedl nejlépe Danovi – 01:02:06 (28./6. v kat.), já kousek za ním – 01:02:20 (29./7.) a třetí ve své kategorii! – byl Robin za 01:06:08 (39./3.).

Neděle 40km a 20km klasicky  – na start „dlouhé“ se k nám připojili i Adam s Petrem a naopak Danek si vybral trať „krátkou“. Adam s Robinem a Danem jeli na hladkých lyžích a já s Petrem na odraz (protože tam jsou fakt kopce 😉 ). Nakonec jsem překvapivě byl v cíli nejdřív za 02:38:36 (14./8.) před Robinem, který časem 02:43:06 (19./1.) zvítězil ve své kategorii!, Adamem který se na pomalých lyžích závodem protrápil za 02:43:50 (21./8.) a Petrem za 03:18:41 (58./21.).

Danek si pěkně zajel kratší distanci a „bedna“ v kategorii mu unikla jen o 10 sekund – 01:20:07 (13./4.).

Jizerská 50 – neprestižnější závod u nás s nabitou konkurencí v čele s „elitou“ Visma Ski Classics. Je to radost porovnávat se s nejlepšími v oboru dálkových běhů na lyžích 🙂

Celý nedělní závod byl díky nádhernému počasí, lehkému mrazu a perfektním sněhovým podmínkám jak z reklamy na lyžování. Do závodu jsme vyrazili ve čtyřech a stálo to za to. V cíli z nás byl jako první Robin v čase 02:36:44 (140./6. v kat.). Nedaleko za ním pak Adam – startující z druhé vlny (a bezostyšně mně předjíždějící ve stoupání! někde kolem 27. km 😉 ) za 02:39:25 (151./93.). A pak já za 02:52:22 (250./62.) a Petr v čase 03:15:29 (574./194).

Závodilo se parádně. Robin s Adamem si na hladkých lyžích „spravili“ náladu po těžkém Orličáku a ujeli nám fakt s velikým časovým rozdílem.

Nicméně i na „namazaných“ lyžích to byl super závod a spolu s Petrem jsme si zase posunuli naše nejlepší umístění 🙂 .

Bedřichovský NLM – v sobotu i neděli jsem na nočním závodu v Bedřichově hájil naše barvy sám. Pěkně jsem si zazávodil s čelovkou a nakonec si zajel i dosud nejlepší umístění. Pátek 30 km skate – 01:42:58 (15./5.) a sobota 30km klasicky – 01:34:14 (12./3.).

Jelyman – náš skoro „domácí“ závod – opět za parádních sněhových podmínek a nakonec i s velkou účastí v čele s olympionikem Adamem Felnerem!

Sobotní 21 km skate jel za nás jen Danek a to rekordním umístěním v první desítce! a třetím místem v kategorii za 01:14:02 (9./3.) – gratulujeme 🙂

Nedělní 42km a 21km klasicky – na delší trať jsme (samozřejmě na namazaných lyžích) vyrazili spolu s Petrem. Docela se nám dařilo – ony ty kopce jsou těžké nejen pro nás, ale i pro soupeře 😉 . V cíli jsem byl za 02:41:28 (13./4.) a Petr v čase 03:03:37 (46./19.).

Kratší trať si na hladkých lyžích! švihl Danek za 01:26:39 (26./9.).

V rámci seriálu SkiTour nás ještě čeká „partnerský“ Bieg Piastow – kam se chystá Robin, Petr a já. Adam bohužel po zranění stále ještě nemůže naskočit do tréninku a závodní sezóna pro něj tak nejspíš skončila 🙁 .

Posledním (dvou)závodem bude Zadovská 30 – kam už se asi nedostaneme kvůli termínové kolizi s Krkonošskou 70.

Každopádně si zatím nevedeme zle, v týmové soutěži hájíme průběžné 5. místo (ze 123 týmů které dosud bodovaly). Individuálně pak obsazujeme čtvrtá místa v celkovém hodnocení jednotlivců – já ve Velké Skitour a Dan v Malé Skitour. (S přibývajícími závody se sice budeme posouvat dozadu – ale zatím je to moc pěkné 😉 .)

Držte nám palce a nebo se na některém ze zbývajících závodů přidejte ke startovnímu poli a užíjte si běžecké lyžování 🙂