Bedřichovský Night Light Maraton 2019

Seriál zimních běhů na lyžích Skitour 2019 byl zahájen v Bedřichově v Jizerských horách nočním dvojzávodem na 30km volně a 30 km klasicky.

Závod je krásný svou noční atmosférou, jízdou za svitu čelovek a často i nečekaných zážitků na trati (hlavně při sjezdech za zhoršených povětrnostních podmínek a viditelnosti:-)

Letos jsme dorazili pouze ve dvou – s Danem (Báru nemohla kvůli pracovním povinnostem) a chystali jsme si to pěkně užít. (Nakonec se to tak i stalo, jen v poněkud jiném slova smyslu.)

Páteční závod na 30km volně byl docela fajn, počasí sice nic moc, ale sníh stále ještě příjemný. Oproti loňsku jsme pár minutek z času ubrali, nicméně soupeři také nezaháleli. V cíli z toho nakonec bylo 62. místo pro Dana a 31. pro mne (podobně jako vloni).

Video z pátečního závodu:

Sobotní 30 km klasicky už ale byla jiná písnička.

Naše sázka na možné sněžení krutě nevyšla a lyže s tuhým voskem na odraz byly opravdu omyl. No jo – za chyby se pyká a tahle byla „učebnicová“. Po celodenním dešti byl sníh hodně mokrý a ani ve vyšších částech trati to nedrželo.

Na přemazání před startem nějak nebyl čas, tak Dan vyrazil na tom co měl a závod si opravdu pěkně protrpěl. Inu „zážitky nemusí být vždy pěkné – hlavně že jsou intenzivní“ (třeba když si odrovnáte ruce soupaží tak, že musíte stromečkem i po rovině a okolo vás si to sviští šťastní „klistráci“…).

Já jsem naštěstí ještě narychlo vytáhl z auta včerejší skaty (nebyly sice připravené, ale pořád lepší než měl Danek) a šel si taky užít soupaž.

Bolelo to, ale dojeli jsme a to je asi ten hlavní výsledek sobotního závodu:-)

Tak uvidíme – reparáty budeme skládat až za dva týdny, a snad už se konečně poučíme jak (aspoň trošku) správně mazat. (A hlavně si nemyslet, že počasí se přizpůsobí podle toho co my si namažeme:-)

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..