První letošní závod na kolcích – a to hned dvou-etapový ze seriálu RVYTO!

Zima už dávno skončila a po jarní běžecké sezoně opět nastal čas vyndat kolce. Stihl jsem se na ně postavit tak akorát, abych zjistil, že silnice jsou zase o něco horší než loni, a už tu bylo první měření. Tentokráte úvodní podnik seriálu Roller VYsočina TOur neboli RVYTO.

Jely se dvě etapy v okolí městečka Jimramov na Vysočině. Závodilo se jak na klasických kolcích, tak i na skate, in-line bruslích nebo koloběžkách. Účastníků bylo méně než v loni. Nejspíše kvůli horší předpovědi počasí, která se naštěstí nevyplnila.

Závod seriálu RVYTO

První etapa měřila něco přes 9 km s převýšením 200m. První v cíli byl Tomáš Veber z Trutnovského Kasper Swix Teamu. V kontaktu za ním pak dojeli Michal Vank ze Sun Sportu Brno a Martin Valigura z Rock Plastu Rovensko. Já s vypětím všech sil na krásném 4. místě od konce.

Před startem závodu seriálu RVYTO

Druhá etapa, která měřila 6,3 km a měla 230m stoupání, se pak startovala v 10s intervalech dle pořadí z první etapy. Vzhledem k tomu, že Michal ani Martin už druhou etapu nejeli a zbytek se přespříliš naobědval, tak jsem do cíle dorazil zase na 4. místě, ale tentokráte od toho správného konce. Vyhrál opět Tomáš Veber. Každý, kdo dorazil do cíle, byl odměněn nějakou tou cenou a lahodným lahvovým pivem z Poličky.

Výsledky zde.

Osobně se mi celá akce líbila, nic masového a hromada známých. Velký dík patří organizátorům. Seriál RVYTO pokračuje dalšími 6 etapami. Do toho nám startuje Efisan Skiroll Classics a v létě se přidá seriál měřených tréninků KOLSKI. Bude to dlouhá sezóna.