Velké Karlovice a Kohútka – první dva závody seriálu Efisan Skiroll Clasiccs

Začátkem prázdnin se už tradičně otevírá i největší seriál závodů na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. Seriál je pro letošní rok rozšířen na celkem 14 závodů rozdělených do 7 závodních víkendů pokaždé v různých pohořích naší republiky.

První letošní zastávkou byly Beskydy, kde se v sobotu jel závod Vsetín – Velké Karlovice a v neděli pak výjezd na Kohútku.

Letos to vypadá, že za TOMSKI tým budeme jezdit jen já a Dan (Natka a Rosťa mají už své další závodní a trenérské povinnosti ve Ski týmu Fénix Jeseník).

Do Beskyd jsme se tak vydali oba – když už nemáme natrénováno na naše oblíbené soupeře, tak si zazávodíme alespoň mezi sebou navzájem:-)

Sobotní etapa vedla po cyklotrase podél Bečvy ze Vsetína do Velkých Karlovic a vzhledem k mírnému profilu téměř celá soupaž. Trošku vzrušení do závodu přidávali občas nebezpečné přejezdy (a hlavně sjezdy) mostků, kde se bohužel pár závodníků i poroučelo k zemi (o odřeniny tak nebyla nouze). A také povinný, asi 200 metrový úsek po „zámkové“ dlažbě, kde spousta lidí (včetně mně) v zápalu boje ulomila hrot na holi:-(. Naštěstí to do cíle bylo už jen pár kilometrů, tak se dalo dojet i s jedním hrotem…

Finiš Velké Karlovice

Je vidět, že konkurence nespí a poctivě trénuje soupaž, protože nám většina oblíbených soupeřů ujela brzo po startu a rozestup do cíle se jen a jen zvětšoval. Nakonec z toho bylo 43. místo pro Dana a 38. pro mně (pozn. autora – „dost slabé!“). Výsledky Velkých Karlovic zde.

TOMSKI tým

V neděli jsme jeli krásný a těžký výjezd na Kohútku, proslulý svým místy až 19% stoupáním. Tady už nám to šlo o poznání lépe – Dan 31. místo a já 22. Porazili jsme i některé naše oblíbené soupeře (kteří nám v soupaži ukazují záda), takže dobrý a teď přidat v tréninku soupaž, ať jim příště stačíme i na rovině:-)

Výjezd na Kohútku

Výsledky výjezdu na Kohútku zde.

Byl to parádní závodní víkend a určitě se na závěr patří poznamenat, že i díky skvělým pořadatelům, kteří se o závodníky opravdu ukázkově starali. Spousta dobrého jídla vč. už legendárního tataráku a pravých valašských frgálů je tou nejlepší pozvánkou na příští ročníky i pro dosud váhající – posezení po závodě opravdu stojí za to:-)

Video reportáž:

 

Ukázka našeho unaveného „výstupu“ na Kohůtku:

(PS: video zkresluje – ve skutečnosti je to opravdu „prďák“:-)

Dan:

Tom:

Za tým TOMSKI přejeme hodně sportovních zážitků a těšíme se na další závody.

Tom

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..