Závodní sezóna začala pěkně z ostra

Tak už máme i my trošku pozávoděno.

Prvním parádním (a docela „výživným“) dvojzávodem byly dvě etapy seriálu RVYTO! První etapa byla více obsazená i známými esy ze seriálu Kolski – což potvrdil jasným vítězstvím Martin Valigura. O třetí místo pak do poslední chvíle bojovali jak „domácí“ Vláďa Tvrdík, tak i další Šumperský matador Rosťa Urban. Nicméně jim nakonec ukázal záda náš závodník Dan.

Seriál RVYTO

V druhé, již méně obsazené etapě, pak po krásném souboji s Vláďou v kopcích přidal stříbrnou příčku. Figuruje tak na druhém místě i v celkovém hodnocení seriálu RVYTO! Moje výkony byly poněkud slabší a i když jsem se chtěl v průběhu závodu udržet na medailových pozicích, soupeři byli nad mé síly 🙂

Průběžné výsledky seriálu RVYTO zde:

Uvidíme jak s virtuálními etapami – přeci jen to tam máme dost daleko jet si tam jen tak zajezdit bez pořádných soubojů s kamarády – tak asi pro letošek ostatní etapy nedokončíme 🙁

Efisan Skirollclassics:

O uplynulém víkendu jsme pak opět zavítali do Velkých Karlovic na oblíbené (i méně oblíbené) závody na 26km (rovinatý – soupaž) a 11km (výjezd – místy až 19% stoupání🙂

V sobotu s námi jel Rosťa Sedláček, který ve své kategorii veteránů dojel na sedmém místě a získal tak pro tým TOMSKI pěknou porci bodů. Danek zase bojoval jako lev a v sobotním soupažovém závodě ukořistil i několik cenných „skalpů“, když dojel na parádním 29. místě (závodu se zúčastnilo i 12 reprezentantů ČR v biatlonu!). Já jsem na něj skoro dvě minuty ztratil a dojel na 40. místě celkově.

Velké Karlovice 1

V neděli se jel „obávaný“ ale krásný výjezd na Kohútku, který na posledních 3 km svým 19% stoupáním prověří odolnost všech borců. Danek opět potvrdil pozici týmové jedničky a vybojoval slušné 32. místo (k našim 13ti biatlonovým reprezentantům se přidali v neděli ještě i závodníci Slovenského poháru…). Já tentokrát už „jen“ 3/4 minutky za ním na 35. místě.

Oficiální fotogalerie od Petry Zaďělákové zde:

ČT televizní reportáž zde:

Regionální televize zde:

V soutěži týmů jsme na krásném děleném 4. místě a je to tak pro nás velká výzva (udržet a nepustit 🙂 )