Efisan Skiroll Classics – 2. díl – Šumava

Další závodní víkend – tentokráte na Šumavě.
Sobota – výjezd z Rejštejna na Svojše (Horská Kvilda) 10,5km / 580m:

Po kratším rozjetí z Rejštejna ze závodní trať zatáčí a začíná pěkně stoupat směr Horská Kvilda. To už je ale špice závodu v nedohlednu a i když do toho s Dankem dáváme všechno, tak né a né ji dojet 🙂 Asfalt je výborný, nevadí ani zvýšená vlhkost a občasné kapky deště. V cíli je z toho – na naše poměry – slušné umístění ve třetí desítce (25. a 26. místo), kdy Danek potvrdil pozici týmové jedničky a o cca 20 sekund mně porazil.

 

Dan_Šumava                     Tom_Šumava

 

Neděle – Horní Vltavice – Horská Kvilda 23km / 330m:

Dloooouhý, soupažový (většinou) závod. Jako již tradičně mi po startu většina oblíbených soupeřů ujela, no hřálo mně pomyšlení, že Danek je určitě zapracován v některém z rychlých vláčků přede mnou a budou tak pěkné body do týmové soutěže. Ale chyba lávky – už v 1/3 závodu jsem ho (za vydatné podpory Robina a ještě jednoho kolegy závodníka) bohužel dojel osamoceného v lese 🙁

Pak už jsme pokračovali spolu až do cíle, nicméně na nic lepšího než 34. a 35. místo to nebylo. Závěrečný spurt sice ještě vyhrál, ale už to bylo jen o metr 😉 Trend je jasný – s každým závodem se mu přibližuji víc a víc – 1:45 > 0:35 >0:18>0:00:3 Příště už ho musím porazit! Příště…

 

Finiš_Šumava

 

Šumava je nádherná, tratě i organizace závodu byly na jedničku, …až na cíl. Marně jsem pátral v paměti, kdy naposledy jsem v cíly závodu nedostal napít a nějakou sladkost. Mám sice už horší pamět, ale nevzpoměl jsem si ani na jeden takový závod za celou mou kariéru!!! Tady by si mohli organizátoři trošku sáhnout do svědomí – za 500,- startovného by alespoň voda a nějaký oplatek v cíli být mohl (není nic „lepšího“ než si po dojezdu muset jít vystát do restaurace 1/2 hodinovu frontu na kofolu (nebo pivo), aby člověk zahnal žízeň – pokud tedy nechce pít z kohoutku na záchodech:-( )

Každopádně na výkon na trati to vliv nemělo, a tady jsme si to v neděli s Borci Zdar! opět prohráli. Máme tak vzácně vyrovnané skóre – ještě to bude veliký boj, tak nám držte palce ať tu „vysněnou“ bramboru nakonec získáme:-)

 

Průběžné pořadí týmy 2

 

Pokračování Efisan Skiroll Classics – 8.8.2020 na Pradědu – přijeďte všichni – Praděd je prostě jen jeden!!!

 

Ahoj

 

Tom

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..