Závodní kolečková sezóna za námi

Závěr závodní sezóny týmu Kolečkové lyže TOMSKI

První sněžení symbolicky ukončilo podzimní závodní sezónu na kolečkových lyžích, která byla pestrá a díky neúprosným soupeřům i napínavá.

Závěr seriálu Efisanskirollclassic v podobě republikových závodů na Ještědu nám bohužel nevyšel. Tím pádem ani nejsme uvedeni v celkovém vyhodnocení seriálu (účast na Ještědu byla podmínkou – jinak se všechny pracně vybojované body mažou). Nicméně závody, kterých jsme se účastnili stály za to a příští rok snad vyjde i ten Ještěd:-)

 

V seriálu KOLSKI CUP nám taky jeden závod unikl úplně, ale těch ostatních se tým Kolečkové lyže TOMSKI alespoň omezeně zúčastnil a udělal tím radost soupeřům (z dalších cenných vítězství).

 

Závod Kajda cup 21.10.2017

za přijatelného počasí se jelo 2,5 okruhu (na náhradní trati) v celkové délce 19,5 km. Většina jela převážně soupaž (nahoru i dolů) a hodně příjemné bylo potkávání a vzájemné hecování závodníků po každé otočce.

Kolečkové lyže TOMSKI - Kajda Cup

Zajímavostí byl příjezd Vaška Sedláčka (společně s bráchou Štěpánem) na kolcích rovnou z Rýmařova až na prezentaci „po vlastní ose“. Vašek tak nastupoval na start po 3,5 hodinách jízdy a cca 60km v nohách resp. rukách.  V první půlce závodu to nebylo znát – držel se na špici (asi kvalitní předzávodní rozjetí) – pak si ale vyčerpaná energie vybrala svou daň a Venca se nakonec do cíle hodně těšil:-)

Kolečkové lyže TOMSKI - Kajda Cup 2

Vyhrál Martin Valigura a s radostí pak přebíral jak hodnotné ceny (vínečko vždy potěší), ale hlavně jednu z úžasných medailí vytvořených speciálně a pouze pro tento závod šikovnými pomocníčky pořadatelů. Škoda, že se i nám nepodařilo některou získat;-)

Kolečkové lyže TOMSKI - Kajda cup 3

 

Kladské sedlo 28.10.2017

Krásný 7,5km dlouhý výjezd s nepříliš (pro někoho) náročným stoupáním. Závodníci na špici jeli krásnou soupaž, občas s nákopem. My poslabší jsme zbaběle střídali skoro odspodu:-) Holt chce to s tou soupaží začít něco dělat – rozdíly ve výkonnosti se spíše zvětšují než naopak:-(

Kolečkové lyže TOMSKI - Kladské sedlo 1

Jinak budou všichni soupeři a hlavně Petr Gross a Ondra Jašek při našem příjezdu už dávno čekat v cíli, jako to bylo i na Kladském sedle. Mají to u mně schované a v zimě jim to (snad/jednou/možná) vrátím:-)

Celkové výsledky ještě nejsou na stránkách KOLSKI CUPu zveřejněny – ale už teď je to závazek do příštího roku trošku víc natrénovat a ukázat co v nás všechno ještě dřímá:-)

 

O víkendu 10÷12.11.2017 budou v Brně na veletrhu Sport-Life k zapůjčení kolečkové lyže zavedených i menších výrobců a mezi nimi i ty naše. Tak kdo budete mít cestu – může si je vyzkoušet. Zároveň si můžete zajet některý z doprovodných závodů pořádaných firmou Sun sport s.r.o. Každý kdo se přihlásí elektronicky předem získá i slevu na vstupné viz pozvánka.

Zima se hlásí o slovo, na Pradědu už vyjeli první nedočkaví lyžaři na sníh, a tak uvidíme kolik toho ještě letos na kolečkách najezdíme než se dostaneme do bílé stopy.

Hodně šťastných kilometrů na kolečkách či sněhu přeje tým TOMSKI

 

 

Napsat komentář