Závodní kolečková sezóna za námi

Závěr závodní sezóny týmu Kolečkové lyže TOMSKI

První sněžení symbolicky ukončilo podzimní závodní sezónu na kolečkových lyžích, která byla pestrá a díky neúprosným soupeřům i napínavá.

Závěr seriálu Efisanskirollclassic v podobě republikových závodů na Ještědu nám bohužel nevyšel. Tím pádem ani nejsme uvedeni v celkovém vyhodnocení seriálu (účast na Ještědu byla podmínkou – jinak se všechny pracně vybojované body mažou). Nicméně závody, kterých jsme se účastnili stály za to a příští rok snad vyjde i ten Ještěd:-)

 

V seriálu KOLSKI CUP nám taky jeden závod unikl úplně, ale těch ostatních se tým Kolečkové lyže TOMSKI alespoň omezeně zúčastnil a udělal tím radost soupeřům (z dalších cenných vítězství).

 

Závod Kajda cup 21.10.2017

za přijatelného počasí se jelo 2,5 okruhu (na náhradní trati) v celkové délce 19,5 km. Většina jela převážně soupaž (nahoru i dolů) a hodně příjemné bylo potkávání a vzájemné hecování závodníků po každé otočce.

Kolečkové lyže TOMSKI - Kajda Cup

Zajímavostí byl příjezd Vaška Sedláčka (společně s bráchou Štěpánem) na kolcích rovnou z Rýmařova až na prezentaci „po vlastní ose“. Vašek tak nastupoval na start po 3,5 hodinách jízdy a cca 60km v nohách resp. rukách.  V první půlce závodu to nebylo znát – držel se na špici (asi kvalitní předzávodní rozjetí) – pak si ale vyčerpaná energie vybrala svou daň a Venca se nakonec do cíle hodně těšil:-)

Kolečkové lyže TOMSKI - Kajda Cup 2

Vyhrál Martin Valigura a s radostí pak přebíral jak hodnotné ceny (vínečko vždy potěší), ale hlavně jednu z úžasných medailí vytvořených speciálně a pouze pro tento závod šikovnými pomocníčky pořadatelů. Škoda, že se i nám nepodařilo některou získat;-)

Kolečkové lyže TOMSKI - Kajda cup 3

 

Kladské sedlo 28.10.2017

Krásný 7,5km dlouhý výjezd s nepříliš (pro někoho) náročným stoupáním. Závodníci na špici jeli krásnou soupaž, občas s nákopem. My poslabší jsme zbaběle střídali skoro odspodu:-) Holt chce to s tou soupaží začít něco dělat – rozdíly ve výkonnosti se spíše zvětšují než naopak:-(

Kolečkové lyže TOMSKI - Kladské sedlo 1

Jinak budou všichni soupeři a hlavně Petr Gross a Ondra Jašek při našem příjezdu už dávno čekat v cíli, jako to bylo i na Kladském sedle. Mají to u mně schované a v zimě jim to (snad/jednou/možná) vrátím:-)

Celkové výsledky ještě nejsou na stránkách KOLSKI CUPu zveřejněny – ale už teď je to závazek do příštího roku trošku víc natrénovat a ukázat co v nás všechno ještě dřímá:-)

 

O víkendu 10÷12.11.2017 budou v Brně na veletrhu Sport-Life k zapůjčení kolečkové lyže zavedených i menších výrobců a mezi nimi i ty naše. Tak kdo budete mít cestu – může si je vyzkoušet. Zároveň si můžete zajet některý z doprovodných závodů pořádaných firmou Sun sport s.r.o. Každý kdo se přihlásí elektronicky předem získá i slevu na vstupné viz pozvánka.

Zima se hlásí o slovo, na Pradědu už vyjeli první nedočkaví lyžaři na sníh, a tak uvidíme kolik toho ještě letos na kolečkách najezdíme než se dostaneme do bílé stopy.

Hodně šťastných kilometrů na kolečkách či sněhu přeje tým TOMSKI

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..