Zpožděné hlášení z Orlického Rollerski Cupu

V půlce srpna proběhlo další kolo seriálu Efisan Skiroll Classics, tentokráte v Orlických horách. Na pořadu byl miniseriál tří závodů. V pátek večer se začínalo sprintem do vrchu, v sobotu byl pak hlavní závod z Orlického Záhoří na Šerlich a v neděli delší výjezd ze Skuhrova do Luisina údolí.

V pátek jsme se vraceli z dovolené, večer se mi už nikam nechtělo a úvodní sprint jsem vynechal. Myslel jsem si, že pošetřím více sil na sobotu. Mýlil jsem se.

Sobotní závod bývá poměrně dobře obsazován. Letos je obecně trochu nižší účast. Myslím, že z laufařské špičky přijela slabá polovina a z reprezentace tam nebyl nikdo. Dorazilo poměrně hodně biatlonistů v juniorských kategoriích. Asi díky nim na mě nezbyly přidělované lyže a mohl jsem jet na svých lehkých rychlých celokarbonových TOMSKI. Bohužel, ani to nepomohlo. Hned po startu jsem se nechal vzadu zavřít nějakýma juniorkama. Následně jsem se snažil dojet ztrátu a pod kopec jsem dojel asi až příliš zadýchaný. V kopci jsem se už nevydýchal a jenom bojoval s motivací a myšlenkami, jestli jsem si zvolil správný sport. Výsledek byl zdrcující. Člověk by neřekl, jak mizerný výkon podá poté, když před tím 14 dní nic nedělal.

Nedělní výjezd byl zajímavý tím, že se startovalo gundersenovou metodou. Takže se asi tolik netvořili vláčky a jezdilo se hodně samostatně. Tím, že jsem vynechal páteční závod a v sobotu jel jak šnek, tak jsem startoval až z poslední vlny. Do ní byli zařazeni ti nejslabší, nejpomalejší a nebo naopak na místě přihlášení „rychlíci“. Těm slabším se mi podařilo ujel, ty rychlé jsem se neuvisel. Převážně jsem pak jel sám. Na trase jsem pořád někoho před sebou viděl a občas se mi dařilo i předjet. Oproti loňsku jsem se sice zhoršil, ale pocit jsem měl výrazně lepší než po sobotě.

Orlický Rollerski Cup

~ d ~

 

(Pozn. redakce:  Dan je po osmi závodech na 10 místě v celkovém pořadí seriálu! To by mně zajímalo, kolikátý by asi tak chtěl být, aby byl spokojený??? 🙂 )

((A ještě jedna poznámka: v týmech bohužel hájíme poslední páté místo a do konce seriálu zbývají už jen 4 závody. Posunout dopředu bude hodně těžké – ale budeme se rvát a uvidíme jak to dopadne…))

 

~ t ~

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..