Pálava: závody a burčák (burčák a …závody)

Poslední srpnový víkend je již druhým rokem další zastávkou závodů na kolečkových lyžích klasickou technikou. Letos poprvé mimo hlavní seriál „pouze“ jako součást Skiroll Cupu – což vedlo k menší účasti než vloni – OVŠEM – kdo nepřijel – o pěkné závody přišel.

Mikulov:

Sobotní rovinatá časovka na 20 km byla velmi příjemnou novinkou. Startovalo se intervalově po 30 sekundách a na trati je povětšinou jelo „za vlastní“. Radost z férového závodění trošičku kazila hodně rozdílná rychlost koleček. Ale co už – vynahradil to jiný borec, který jel na svých tréninkových #3 a dal nám tak možnost si zazávodit i s jinak nedostižným borcem světové série Visma Ski Classics 🙂 .

Každopádně moc pěkný závod a příští rok s radostí znovu (a pokud by se zajistili stejné lyže pro všechny, tak už by to němělo chybu…).

Jo a výsledek: 17. místo ze 40ti startujících, čas 58:58 (prům. rychlost asi tak 22,4 km/h…).

Burčák:

Letos jsou některé odrůdy oproti loňsku trošku opožděné a tak v některých vinařstvích (i např. ve vinařství Zámečník – hlavní sponzor) ještě nebyl burčák k dispozici. Ale jiné odrůdy už se sklízely a burčák byl opět výborný 🙂 .

Pozn: v neděli ráno jsme bohužel poněkud nestíhali, takže jsem málem prošvihl prezentaci a hlavně nestihl předstartovní posilnění tímto „urychlovačem“ tempa 😉

Podpůrný team:

Pálava:

Vyhlášený obtížný závod – jak výjezdy, tak sjezdy, celkovou délkou i vedrem, které obvykle panuje – prostě krása.

Letošní trať byla na startu vedena trochu jinak než vloni z důvodu objízdné trasy Vídeň – Brno, která vede bohužel právě přes jinak poklidné Dunajovice 🙁 . Další drobná změna nás čekala v Mikulově – tam jsme se vyhnuli obtížné křižovatce a do záverečného stoupání na Klentice zatočili o něco dříve (a ušetřili cenné výškové metry).

Velká škoda byla ještě menší účasti než v sobotu. Na start se nás postavilo jen 24 statečných a po roztrhání závodního pole na trati bylo docela prořídlo. Všichni oblíbení soupeři mi ujeli vcelku záhy a tak jsem se pěkně osamotě projel 25 kilometrů (a dal jsem si předsevzetí, že příště se pokusím někoho udržet 😉 ). Bez burčáku před startem byl i výkon poněkud slabší, takže nakonec 15. místo v čase 1:13:39 (a pěkný nářez od Adély Boudíkové která si chvilku po porodu odskočila od dcerek a ujela mi o více než 5 minut!!! – holt kdo umí – ten umí.)

Takže: příští rok znovu a lépe… (snad) 🙂