Ukončení závodní kolečkové sezóny

Konečně se na obzoru (v předpovědi počasí) blíží první sněhové vločky, a je tak na čase uzavřít závodní kolečkovou sezónu.

V seriálu Efisan Skiroll Classics se nám letos docela dařilo, bodů jsme nasbírali víc než vloni. A díky účasti na MČR – výjezdu na Ještěd jsme konečně v celkovém hodnocení seriálu.

V posledních dvou závodech seriálu jsme se Ski teamem Vysočina bojovali o třetí místo mezi týmy – bohužel nás převálcovali v závodě okolo Kristýny. Jde o 30km rovinatý závod – celý na soupaž – a tam nám to bohužel moc nesedlo. Ukázalo se, že soupeři asi trénují soupaž o dost poctivěji a na příští rok je s tím třeba něco udělat ať nám neujíždí vláčky soupeřů tak jako letos:-(

Krásné video ze závodu, my na něm sice nejsme, ale je to paráda když to někdo fakt umí;-)

A vyvrcholení seriálu: MČR v běhu na kolečkových lyžích – Výjezd na Ještěd:

Byla to pro nás premiéra a první výjezd na tuto proslulou horu. Na finálový závod nás posílila i Natka Struhárová (která už měla za sebou dva opravdu perné dny, ve kterých závodila v rámci MČR ve sprintu a volné technice!). I když už musela jet volněji, tak si to taky pořádně užila. My s Danem jsme si tady po Kristýně spravili chuť a naše oblíbené soupeře zase pořádně prohnali. Na body už to díky výjímečné konkurenci nebylo, ale i tak jsme ukázali, že nám pořádné kopce svědčí.

Příjemné bylo vyhlášení týmů – byť na čtvrtém místě – ale i tak nás to potěšilo a hlavně je to výzva na příští rok – zkusíme tu Vysočinu potrápit ještě víc?

Tým Kolečkové lyže TOMSKI

Škoda, že druhou polovinu seriálu nezávodil i Rosťa, určitě by byl ve výsledcích vysoko a souboj s Vysočinou by byl ještě těsnější. Ale práce trenéra je pro něj důležitější než vlastní závodění, tak ať se jeho svěřencům daří:-)

 

KOLSKI

Seriál „měřených tréninků“ pořádaný partou kamarádů – pro kamarády – letos napsal už šestý ročník. Poprvé se odjelo všech šest plánovaných závodů a některé se pro velký úspěch i prodlužovali – asi aby se potrénovalo opravdu pořádně:-)

 

Tým Kolečkové lyže TOMSKI

Dan jel jen dva závody a to náš „domácí“ Výjezd na Tvrdkov a stále oblíbenější „Lázek“ ze kterého je foto.

Mně se letos podařilo zajet závody všechny a díky dostatku bodů ze všech závodů (ale hlavně tomu, že rychlejším závodníkům vždy některý závod chyběl) jsem nakonec celkově vyhrál.

Tým Kolečkové lyže TOMSKI

Bylo to o chlup – nejvíc mně proháněl druhý Martin Saňák a třetí Martin Valigura – který díky skvělým výkonům měl reálnou šanci celkově vyhrát i jen s pěti odjetými závody!

Pořadatelům každého „měřeného tréninku“ patří dík a už se těšíme na příští ročník.

Teď už jen trénovat a trénovat ať to pak ve stopě pěkně lítá.

Takže SKOL a v zimě zase někde na závodech:-)

 

Tým TOMSKI

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..