Jelyman a celkové pořadí SkiTour

Jelyman – pro letošek poslední závod SkiTour

Krásný závod, který je nám nejblíž – jede se na Paprsku a byla by tak velká škoda se nezúčastnit.

Na sobotní 20km volně nás reprezentoval jen Dan. Za opravdu mrazivého a větrného počasí zajel krásný výsledek a celkově 13. místo. V kategorii mu bohužel o jedno místečko unikla „bedna“ a přidal tak další „bramboru“ do letošních výsledků. Škoda – alespoň jednou v seriálu mohl na tu bednu vylézt…

V neděli je pak jela dlouhá (42km) klasika. Organizátoři vymysleli opravdu „výživný“ okruh s celkovým převýšením 1028 m výškových – nejspíš nejtěžší v letošní sezóně. Závod byl navíc okořeněný velkým mrazem a pomalým sněhem. Ale asi podle hesla „čím hůř – tím líp“ se nám docela zadařilo a zajeli jsme si svoje dosavadní nejlepší výsledky ve SkiTour.

Dan dojel na 25. místě (asi poprvé ve 30tce na dlouhé klasice) a já nakonec na 18. (poprvé ve 20tce…). Paráda a snad to bude ještě chvilku pokračovat:-)

  

Byl to pěkný závod. I přes Danův omrzlý nos jsme si to užili společně s ostatními a přidali zase nějaký ten bodík do bodování jednotlivců i týmů.

Škoda jen, že nám v závěru došli síly. V průběhu závodu jsem se dlouho držel dokonce i před Zuzkou Kocumovou(!). Bohužel mi na posledních 10km nadělila víc než 3 minuty a to je fakt moc. Ale holt kdo umí – ten umí. Ondra Jašek nás tentokrát šetřil (pokažené rameno ho pořád nepustí do soubojů naplno). Naopak Petr Gross si svým 11. místem a hlavně 6 a půl minutovým! náskokem definitivně řekl o vyřazení z kategorie našich oblíbených soupeřů. Tímto mu gratulujeme k přestupu do elity a děkujeme za to, jak nás v závodech proháněl;-)

(Společné foto po rozmrazení ve vyhřátém stanu:)

Tým Kolečkové lyže TOMSKI

 

Karlovská 50tka byla bohužel pro nedostatek sněhu zrušena. Letos jim v Beskydech nebylo dopřáno, tak snad příští rok, protože je to krásný závod s nejlepšími fanoušky podél trati (a zaručeně nejlepší slivovicí a frgály:-).

Závěrečné výsledky české SkiTour 2018:

Díky konečnému zrušení Karlovské 50 se Jelyman stal posledním závodem letošní SkiTour a došlo tak i k uzavření bodování celého ročníku.

Oproti předchozím rokům jsme se opět v jednotlivcích posunuli k přednějším příčkám. Celkové 9. a 16. místo v konečném pořadů mužů je super a příští rok už tak budeme s Danem startovat z prvních vln oba dva.

Tým Kolečkové lyže TOMSKI

 

 

Celkové pořadí týmů:

Ještě krásnější umístění se nám ale povedlo v týmové soutěži – parádní 5. místo celkově. Škoda, že nám svými body nemohla pomoci Barča, ale snad se zapojí v příští sezóně a zase předvedeme pěkné výsledky.

 

Tak letošní SkiTour je za námi, ještě zbývá převzít ocenění SkiTour master a pak už se těšit na příští ročník. Jaro se blíží, takže už pomalinku kujeme pikle jak se připravit na naše tradiční oblíbené soupeře – a vězte, že jim nic zadarmo nedáme!

Užívejte sněhu dokud to půjde a pak hurá na kolečka…

 

Tým TOMSKI

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..