První závody v zimní sezóně 2018

Na horách nám konečně nasněžilo a zimní závodní sezóna se parádně rozjela.

Prvními letošními závody kam jsme za tým Kolečkové lyže TOMSKI vyrazili, byl Bedřichovský Night light maraton v Jizerských horách. Parádní závod za tmy s čelovkama, který teda jen lehce kazilo příliš teplé počasí s občasným deštěm.

V pátek jsme s Danem odjeli 30km volně a v sobotu pak 30 km klasicky. Tratě byly na dané podmínky dobře připravené na rozdíl od lyží (a lyžařů:-) kterým to v našem podání až tak moc nejelo. Ale i tak jsme si krásně zazávodili s kamarády, a jak se nakonec ukázalo i mezi sebou.

Velká škoda, že Bára má problémy s loktem a objela si jedno kolo jen mimo závod. Kdyby mohla závodit, určitě by nám přinesla spoustu bodů do týmové soutěže Ski-tour;-)

Minulý víkend se naše závodní cesty rozešli – Danek zajel do Nového Města na Moravě na závod Po stopách Zlaté lyže ze seriálu Stopa pro život.

Kvůli nedostatku sněhu na původní plánované 50km trati se v NMNM jel zajímavý dvojboj – 15km klasicky s hromadným startem a večer pak 15km volně s intervalovým startem. Vše na obtížných závodních tratích Vysočina arény. Dan zajel slušné výsledky a na 15 volně si v kategorii vyjel „bramborovou“ medaili. V seriálových výsledcích jsou zatím poněku pomíchané kategorie, ale vypadá to s ním dobře.

Tento víkend se chystá na Jilemnickou 50 klasicky – další závod ze seriálu Stopa pro život, tak očekáváme další příděl bodů:-)

Já jsem tentokrát jel do Zadova na Kašperskou 30 ze seriálu Ski-Tour.

Kolečkové lyže TOMSKI

V sobotu se v krásném prašanu jelo 30km volně a bylo z toho vyrovnání mého nejlepšího výsledku a krásné 3. místo v kategorii (druhý flek utekl o pouhou 0,5 s. – příště je potřeba zlepšit finiš;-)

V neděli se za skoro dvojnásobné účasti závodníků jela 30 klasicky. Opět v nádherném prašanu z rána (vedoucí skupinka si musela projíždět 5cm čerstvého ve stopě:-). Byl to parádní závod pro mně okořeněný soupeřením s Petrem Grossem, kterého jsem dojel až v poslední třetině závodu. Při soupaži jsem za ním tak-tak visel, aby mi pak stejně utekl v závěrečných kopcích a do cíle nadělil 8 sekund. Právem si tak vybojoval třetí místo v kategorii. A i když mně odsunul na „bramborovou“ pozici, tak to byl můj nejlepší výsledek v kariéře na klasickém závodě Ski-Tour.

V týmové soutěži seriálu Ski-Tour jsme zatím na krásném čtvrtém místě (a to nemůžeme startovat v kompletní sestavě;-)

Karlovskou 50tku nám bohužel přesunuli o dva týdny, tak tenhle víkend zůstanu doma. Ale hned ten příští se zase ukážeme na Orlickém maratonu a doufám, že zase někoho alespoň trošku proženeme:-)