Nabitý závodní týden

Tři závody v sedmi dnech a každý v jiném sportu:-)

Neděle 1.7.2018 – Velké Karlovice II:

Kolečková závodní sezóna se naplno rozběhla prvním dvojzávodem ze seriálu Efisan Skiroll Classics ve Velkých Karlovicích. Pro nás teda hodně zkráceném – Dan byl bohužel někde na cestě z Mexika a mně rodinné povinnosti nedovolily oba závody. Takže z toho nakonec byla jen čestná účast v nedělním výjezdu z Karolinky na Kohútku. (A to hlavně díky osobní zvací SMS od oblíbeného soupeře, který si tam v sobotu zajel super výsledek 11. místem celkově a 3. místem v kategorii!)

Soupeři před startem závodu:

Kolečkové lyže TOMSKI

Závod se startuje v Karolince odkud se pozvolna společně sjíždí až k vlakovému přejezdu za kterým se začne naplno závodit. První část je na soupaž a teprve v druhé půlce začne závodní trať stoupat a poslední kilometry si pak závodníci „vychutnávají“ až 19% stoupání (pro nás hobíky opravdu záživné).

Oblíbeného soupeře jsem ani dnes bohužel nepotrápil – ujel mi o víc než 2 minuty (s tím už by se asi mělo začít něco dělat:-), ale byl to pěkný závod a nakonec se povedly i první bodíky za celkové 29. místo. V kategorii (po odečtení závodníků ze Slovenského poháru) to bylo sice nepopulární ale slušné 4. místo.

 

Čtvrtek 5.7.2018 – státní svátek a … Běh pod Slunečnou (Moravský Beroun)

Máme to kousek od domova, a přesto jsme se tam letos dostali poprvé.

Bára je bohužel po těžkém zánětu stále s antibiotiky mimo závodní hru, tak nám dělala kouče, servis, masérku a manažerku v jedné osobě.

Naší hlavní oporou a závodnicí se tak stala Barborka, která sice nakonec v předžáčcích na bednu nedosáhla, ale díky pořadatelům nakonec medaili domů dovezla:-)

Kolečkové lyže TOMSKI

Já jsem si zaběhl 2 kola na příjemné trati, z velké části v lese nebo mezi poli s vyváženými kopci i seběhy. Celkové 9. místo a opět 4. v kategorii! No nic příště to musí být lepší…

Kolečkové lyže TOMSKI

 

Sobota 7.7.2018 – Časoffka na Šerák

Už tradičně jsme vyrazili na oblíbenou MTB časovku na Šerák. Perfektní zázemí, organizace, ceny v tombole a hlavně zasloužený, dobře vychlazený Šeráček u chaty Jiřího na Šeráku – co jiného by si člověk mohl přát. Že by ještě oblíbeného soupeře na trati?… a tak přijel, aby mi zase ukázal záda:-).

Velká Bára bohužel stále ještě nemůže závodit, ale malá Barborka to vzala za ni. Nastoupila v kategorii Benjamínek, kde dojela na parádním druhém místě. Medaile je doma a teď ať se ukáže i tatínek;-)

Kolečkové lyže TOMSKI

Povzbuzen úspěchem Barborky jsem do toho dal všechno, nicméně to na moc nestačilo – 2 minuty za Petrem a půl minuty za osobákem… Ale bylo parádní počasí a to pivo nahoře (pro závodníky zdarma!) … prostě nádhera.

Můj oblíbený soupeř vyhodnotil naše výkony jako nedostatečné a vyhlásil trénink na kolcích „za trest“. Tak jsme se po závodě vydali z Jeseníku směr Rýmařov a Moravský Beroun na kolečkových lyžích. Vždy (naštěstí) jen do kopce a dolů pak autem – ale ty kopce za to stály… u mně 27 km / 40km u Petra – věřím, že to v dalších závodech „jako když najdeme“:-)

 

Tak hodně sportovních i dalších úspěchů, ať kilometry na kolcích přibývají a na viděnou na dalších závodech…

 

Přeje

TOMSKI tým

 

 

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..