Liberec – Maliník (MČR na kolečkových lyžích)

Předposlední (a všichni doufáme, že opravdu „před“poslední…) závod seriálu Skiroll Classics – tentokrát v Jizerských horách.

V dřívějších ročnících býval Výjezd na Ještěd posledním, finálovým a největším závodem celého seriálu. Zároveň se v jeho rámci jede i Mistrovství ČR na kolečkových lyžích, takže o velkou konkurenci není nouze a i běžný hobík může porovnat svou výkonnost s nejlepšími lyžaři, laufaři a dost často i biatlonisty.

Letos se nejelo na Ještěd (z důvodů nedokončené opravy komunikace…) a ani nešlo o poslední závod seriálu – zbytek ale platil i na náhradní trati Liberec – Maliník. Konkurence se opět sešla velmi slušná (škoda jen výpadku běžecké repre – ale biatlon to bohatě nahradil…).

Za TOMSKI jsem nakonec jel závod jen já a Danek mi dělal podporu na trati v závěrečném stoupáku. Ale vše marné – nějak mi to nejelo a i když jsem se v průběhu závodu prokousával dopředu (startoval jsem tradičně z posledního místa) a parádních cca 70 soupeřů předjel, tak v závěrečných 500m mi to ještě jeden junior vrátil a přidal se k dalším 58mi, které se mi bohužel předjet nepovedlo 🙂 .

 

Maliník 2020

 

No a aby to příště bylo lepší, tak jsme po závodě vyrazili do Hejnic vyzkoušet okruh posledního závodu seriálu. Bude to dlouhé, nebude to po rovině a závěr bude fakt hodně do kopce. No máme se na co těšit (a já navíc můžu přemýšlet co udělám v té zatáčce, kterou jsem v tréninku neprojel – resp. projel rovně mezi domy místo abych po silnici zatočil 🙁 )

Takže – výsledek nic moc, v celkovém bodování týmů jsme stále na čtvrtém místě a ani v osobních statistikách jsme si nijak zvlášť nepolepšili (13. Danek – stále zůstává týmovou jedničkou a 15. já – dostal se před nás Jirka Pliska a mezi nás Kuba Štvrtecký – holt asi nějaké dobré oddíly…).

Tak a teď už se jen modlit, aby jsme mohli závodní sezónu dokončit – i když rozhodnutí je v rukou úplně jiných lidí…

Tom

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..